Czy renowacja starych mebli się opłaca?

renowacja antyków

Odziedziczyłeś po dziadku stary, nie co już podniszczony stół? A może w piwnicy znalazłeś kredens, którego lata świetności dawno już minęły? Zanim pozbędziesz się tych mebli, które najprawdopodobniej uznasz za starocie sprawdź je – może okazać się, że stanowią ogromną wartość.

Dzisiaj meble drewniane są hitem. Szczególnie antyki cieszą się uznaniem od wielu już lat. Zakupują je miłośnicy klaski i elegancji, którzy jednocześnie stawiają na ponadczasowe rozwiązania i idealną jakość. Co więcej, nabywając mebel drewniany możemy być wręcz pewni, że w biegiem lat zyska on tylko na wartości, pomimo iż konieczna może być jego renowacja.

No właśnie, czy renowacja starych mebli jest opłacalna? Okazuje się, że tak, ale tylko wtedy gdy szafka czy komoda uznawana przez nas za starocie jest z prawdziwego, dobrej jakości drewna. Dzisiaj na rynku możemy spotkać się przecież z tysiącem mebli stylizowanych na stare. Te jednak z antykiem nie mają nic wspólnego bowiem nawet nie są wykonane z drewna a najczęściej płyty.

Pamiętajmy, że jeśli odziedziczyliśmy antyk, nawet ten najbardziej zniszczony musimy podjąć się jego odnowienia zgodnie z pierwotnym wyglądem. Jeśli zarządzimy jakieś zmiany w jego wyglądzie, które odbiegają od pierwowzoru, antyk stanie się zupełnie bezwartościowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *