Dlatego warto postawić na ekogroszek?

dobry ekogroszek

Ekogroszek jest jednym z popularniejszych źródeł ciepła. Najczęściej jest on wykorzystywany do produkcji energii cieplnej w piecach automatycznych z podajnikiem. Tego typu kotły z palnikiem retortowym znajdują zastosowanie w instalacjach grzewczych budynków użyteczności publicznej oraz w budynkach mieszkalnych jedno i wielorodzinnych. Ze względu na wygodę użytkowania cieszą się coraz większą popularnością, co doprowadziło do wzrostu zapotrzebowania na ich paliwo. Dlatego rosnącą popularnością cieszy się ekogroszek workowany, który oprócz wysokiej jakości jest łatwy do składowania.

Czym się charakteryzuje dobry ekogroszek?

Ekogroszek workowany jest lepszym wyborem przy rozważaniu głównego źródła ogrzewania lub dodatkowego źródła ciepła. Węgiel antracytowy każdego dnia okazuje się ekonomicznym sposobem na ogrzanie domu lub firmy. Ponieważ koszt w przeliczeniu na BTU jest najniższym z najpopularniejszych paliw.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt iż dobry ekogroszek w porównaniu z innymi materiałami grzewczymi ekogroszek można w zasadzie nazwać ekologicznym paliwem. Ponadto jest niezwykle ekonomiczny ze względu na swoją wydajność. Wysoka kaloryczność – Standardowy ekogroszek pozwala na osiągnięcie temperatury wody 55-60°C w kotle do 24 kW. Dzięki lekkości ekogroszku i temu, że nawet zimą podajnik trzeba uzupełniać tylko co kilka dni, nawet starsza osoba poradzi sobie z obsługą nowoczesnych kotłów. O wiele wygodniej jest też ogrzać dom takim ekologicznym paliwem, gdy kotłownię trzeba odwiedzić tylko okazjonalnie, nie tracąc przy tym poziomu ogrzewania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *