Nowoczesna izolacja nakrokwiowa

mata drenażowa

Tworzenie poszycia dachowego jest niezwykle istotnym elementem budowy wymarzonego domu. Żeby takowa konstrukcja mogła być dodatkowo energooszczędna, konieczne jest zadbanie o właściwą izolację. W przypadku dachów najlepszym rozwiązaniem będzie izolacja nakrokwiowa. Takie izolacje tworzy się obecnie w oparciu o różne, nowoczesne metody i materiały najwyższej jakości.

Izolacja nakrokwiowa energooszczędna

Przy tworzeniu warstw termoizolacyjnych na poddaszu, warto zwrócić uwagę na parametry dotyczące przewodnictwa termicznego. Parametrem, który określa takie przewodnictwo, jest współczynnik przewodzenia ciepła. Na ten moment izolacja nakrokwiowa często opiera się o płyty PIR. Jest to produkt łatwy w montażu i wyróżnia się doskonałymi właściwościami związanymi z zatrzymywaniem ciepła w pomieszczeniach. Na poddaszach warto również stosować folie paroprzepuszczalne, które są w stanie chronić konstrukcję dachu przed wilgocią.

Czym jest mata drenażowa?

Oprócz dbania o dobrą kondycję poddaszy należy również skupiać się na fundamentach. W ich przypadku największym zagrożeniem jest woda, która może doprowadzać do niszczenia struktur oraz tworzenia idealnego środowiska do rozwoju pleśni. Dobrym rozwiązaniem może być tutaj mata drenażowa, którą stosuje się jako pionowy lub poziomy drenaż powierzchniowy. Nowoczesne maty drenażowe często powstają z polietylenu HDPE, którego cechuje bardzo duża gęstość. Stosując ten materiał, skutecznie ochronisz konstrukcję przed wilgocią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *